Tusk znaczy bieda

Haniebna manipulacja Tuska. Przypisuje Polsce współodpowiedzialność za ludobójstwo?

kwi 8, 2022 | Ogólne

?

Wpis w mediach społecznościowych Donalda Tuska z 8 kwietnia oburzył opinię publiczną w Polsce. Szef PO cytując w nim słowa Wołodymyra Zełeńskiego zasugerował, że Polska przez brak wstrzymania importu rosyjskiego węgla jest współodpowiedzialna za ludobójstwo na Ukrainie. Jednak polityk rozmija się z faktami, gdyż polski rząd zakazał importu rosyjskiego surowca już kilka dni wcześniej.

Zgodnie z najnowszym projektem rządowej ustawy Polska całkowicie zakazuje importu rosyjskiego węgla. Przepisy będą obowiązywały już przed okresem przygotowawczym do jesiennego sezonu grzewczego, kiedy gromadzone są zapasy węgla. Warto podkreślić, że polski rząd zakazał importu rosyjskiego surowca zanim zdecydowała się na to Unia Europejska.

Projekt niniejszej ustawy został przyjęty przez sejm większością głosów, a mimo to Donald Tusk popełnia wpis pełen manipulacji. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zamiast wspierać rząd w dążeniu do uniezależnienia Polski od rosyjskich surowców, przypisuje mu współodpowiedzialność za rosyjskie zbrodnie na Ukrainie.