Tusk znaczy bieda

Rozdwojenie jaźni Donalda Tuska ws. funduszy unijnych

mar 31, 2022 | Ogólne

?

Donald Tusk w trakcie konferencji pod Kancelarią Premiera w marcu 2022 został zapytany o prace nad projektami dotyczącymi likwidacji Izby Dyscyplinarnej.

Jedynym uczciwym sposobem na odblokowanie funduszy europejskich, w tym planu odbudowy, byłoby i wciąż jest rezygnacja z niszczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości przez PiS „ – powiedział były premier i wskazał, że „to można dzisiaj uzgodnić i jutro będą pozytywne decyzje dotyczące tych naszych pieniędzy – mówił Tusk, który najwidoczniej zapomniał o własnych słowach, które padły w 2018 roku i odnosiły się do warunku praworządności.

Uzależnianie wypłat unijnych dla Polski od stanu jej praworządności byłoby niewłaściwe – ocenił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w telewizji TVN24. Dodał również – Pieniądze, które w budżecie przeznaczamy na różne kwestie, nie powinny podlegać kryteriom czysto politycznym.

Dlaczego zdanie Donalda Tuska z 2018 roku zmieniło się w tym obszarze o 180 stopni? Może dlatego, że przewodniczący PO zmienia zdanie zawsze wtedy, kiedy uważa to za politycznie opłacalne? Jeśli nie, można nazwać to po prostu rozdwojeniem jaźni.

Hipokryzja5