Tusk znaczy bieda

Déjà vu po spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Częstochowie. Co obiecuje tym razem?

mar 23, 2023 | Częstochowa, Lokalne

?

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk tym razem spotkał się z mieszkańcami Częstochowy. W swoim wystąpieniu standardowo ubliżał obecnej władzy, mówiąc m.in., że ludzie mają prawo żądać uczciwego rozliczenia co do złotówki tych, którzy okradali nas przez 7 lat z pieniędzy, praw, nadziei i marzeń. Można wręcz odnieść wrażenie jakby przewodniczący PO mówił o swoich własnych rządach, podczas których szalały mafie VAT-owskie, pieniądze z budżetu uciekały bez kontroli państwa, a – jak mówił sam D. Tusk – pieniądze z OFE, to nie są pieniądze Polaków.

Przewodniczący Tusk mówił również o mediach: Chcą bezkarnie kraść, dlatego potrzebna jest im kontrola nad mediami. Warto przytoczyć tu czasy szczęśliwie minione, gdzie pod rządami D. Tuska i jego partii w programach publicznych mediów publicznych śpiewano mu 100 lat z owacją publiczności, a w teoretycznie niezależnych mediach służby wyrywały laptopy dziennikarzom- Polacy doskonale pamiętają te czasy Panie Przewodniczący.

W swoim przemówieniu D. Tusk „obiecał” też program, który ma wesprzeć kobiety po urlopie macierzyńskim. Do pomysłu odniósł się na Twitterze Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Wpis można zobaczyć poniżej:

Częstochowa